یک استادکار برای انجام کاهرهای فنی خود به ابزار مختلفی نیاز دارد. اگر شما هم به انجام کارهای فنی علاقه دارید، باید ابزار مورد نیاز برای  انجام امور فنی را در اختیار داشته باشید.

برای انجام برخی کارها باید از ابزار مخصوص برش و یا سایش استفاده کنید؛ بهترین ابزار چند کاره برای چنین کاری دستگاه سنگ فرز است.

با استفاده از فرز می توانید به راحتی کارهای مختلف را انجام دهید، قابل حمل است و تقریبا جهت همه کارهای فنی لازم است. با این ابزار می توان قطعات متفاوتی از جمله سنگ ها و فلزات را برشکاری، سنباده کاری و یا پرداخت نمود.

انتخاب سنگ فرز کار آسانی نیست. مدل و برند در بازار آنقدر متنوع است که بدون تحقیق و مطالعه نمی توان یک دستگاه فرز مناسب انتخاب نمود. در این مقاله اصلی ترین ویژگی های سنگ فرز و نکاتی که هنگام خرید باید در نظر گرفت را آورده ایم.

راهنمای خرید سنگ فرز بررسی تخصصی نوید بررسی navidrev.ir

نکاتی مهم جهت خرید سنگ فرز

افراد مختلف جهت انجام کارهای خود انتظارات متفاوتی از سنگ فرز دارند و این انتظارات به کاربرد اساسی ابزار برای آنها وابسته است. پس قبل از هر اقدامی نیازهای اصلی خود را بشناسید تا بتوانید بهترین دستگاه را متناسب با نیاز خود انتخاب کنید.

اندازه

اندازه و ابعاد ابزار از اصلی ترین و مهم ترین نکاتی است که قبل از خرید باید در نظر گرفت. معمولا سنگ فرز بزرگ تر امناسب کارهای سنگین تر هستند. به این نکته توجه کنید که سایز فرز بر اساس بزرگترین ابعاد صفحه برش که روی آن قابل نصب است تعیین می شود و به ابعاد کلی و طول خود ابزار وابسته نیست.

راهنمای خرید سنگ فرز بررسی تخصصی نوید بررسی navidrev.ir

وزن ابزار

دستگاه فرز در وزن های مختلف و متفاوت تولید می شود، برخی مدل ها دارای وزن بیشتر و برخی دیگر وزن کمتر هستند. وزن دستگاه را با توجه به توان خود انتخاب نمایید. سنگ فرز سبک هم بعد از استفاده طولانی مدت سنگین تر از وزن واقعی خود به نظر خواهد رسید و دست شما را در هنگام کار خسته خواهد کرد؛ پس مدلی را انتخاب نمایید که وزن زیادی نداشته باشد و همچنین هنگام کار با آن احساس راحتی داشته باشید.

توان دستگاه

موتور دستگاه های فرز مختلف، دارای توان متفاوت می باشند. در هنگام خرید دستگاه فرز به ولتاژ، میزان آمپر و برق مصرفی دستگاه توجه نمایید. بیشتر فرزهای موجود در بازار دارای ولتاژ بین ۱۱۰ تا ۲۳۰ و توان بین ۵۰۰ تا ۲۵۰۰ می باشند.

سرعت در حالت آزاد

ویژگی دیگری که هنگام خرید باید مد نظر قرار بدهید سرعت ابزار در حالت آزاد است. اگر می خواهید سنگ فرز انتخاب کنید که پاسخگو تمامی نیازهای شما باشد باید مدلی را انتخاب کنید که دارای سرعت کافی باشد. معمولا مدل های موجود در بازار دارای سرعتی معادل ۵۰۰۰ تا ۱۰۰۰۰ دور در دقیقه هستند.

این محدوده سرعت برای انجام برش و سنباده کاری مناسب است اما باید مراقب خطرات آن نیز بود.

راهنمای خرید سنگ فرز بررسی تخصصی نوید بررسی navidrev.ir

ایمنی

ایمنی برای استفاده از سنگ فرز از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. هیچ کس دوست ندارد حین کار با سنگ فرز دچار آسیب دیدگی و جراحت گردد. بنابراین به دنبال فرزی باشید که امکانات ایمنی بیشتری داشته باشد.

علاوه بر این بهتر است تمامی نکات ایمنی را حین کار با این ابزار در نظر گرفته و رعایت کنید.

نظرات و سوالات خود را در بخش نظرات می توانید با ما دریان بگذارید.

این راهنمای خرید را با دوستان خود به اشتراک بزارید

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *