با پیشرفت چشمگیر دنیای فناوری و تکنولوژی ما شاهد گجت ها و وسایل بسیار پیشرفته بوده ایم که تلویزیون ها از این قاعده مستثنی نیستند و از نظر برقراری ارتباط با کاربر بسیار پیشرفت کرده اند. در حال حاضر شرکت های بزرگ و قدرتمندی در زمینه تلویزیون های هوشمند باهم رقابت می کنند مانند:سامسونگ،شیائومی،ال جی و غیره .ما در این مقاله 4 نکته مهم برای انتخاب تلویزیون را مورد بررسی قرار می دهیم تا خرید ان برای شما راحت تر و اسان تر باشد پس با ما همراه باشید. 

حجم رنگ

حجم رنگ نوعی استاندارد برای ارزیابی توانایی تلویزیون در تولید رنگ‌های دقیق در هر سطحی از روشنایی است.هرچه درصد حجم رنگ بالاتر باشد، تلویزیون در نشان دادن دقیق و براق رنگ‌ها عملکرد بهتری خواهد داشت.اصلی ترین رقابت بیشتر شرکت ها بر روی کیفیت صفحه می باشد. حجم رنگ تلویزیون زمانی معلوم می شود که نور صفحه را روی حداکثر قرار دهید و اگر تصویر رنگ پریده و مبهم باشد تلویزیون شما از کیفیت پایینی برخوردار است. فناوری جدید و بسیار کاربردی کوتینگ صفحه نمایش تلویزیون‌های QLED باعث کاهش انعکاس نور تا ۹۸.۵ درصد شده و به این ترتیب حتی زیر نور خورشید یا روشنایی شدید هم می‌توانید به راحتی فیلم مورد علاقه خود را تماشا کنید.

HDR

یک از مهمترین ویژگی های تلویزون HDR فناوری «دامنه دینامیکی بالا» میزان رنگ، روشنایی و کنتراست می باشد که در تلویزیون های HD یا UHD قرار دارد و هدف این فناوری تولید رنگ سفید روشن تر، سیاه تیره‌تر و رنگ‌هایی با جزئیات بیشتر و واقعی‌تر است . تفاوت میان HDR و SDR بسیار زیاد و چشمگیر است. فناوری HDR به تلویزیون امکان می‌دهد جزئیاتی که در تلویزیون‌های SDR در دل سایه و روشن‌ها از دست می‌رفت، خیلی واضح و دقیق برای شما نمایش داده شود پس برای لذت بردن بیشتر از فیلم و سریال ها از تلویزیون های HDR استفاده کنید.

بروزرسانی

 نرخ به روز رسانی تلویزیون که براساس هرتز (Hz) بیان می‌شود ، نشان دهنده دفعات به روز رسانی یک تصویر در هر ثانیه است. بالا بودن میزان به روز رسانی باعث می شود تصویر واضح تر و با کیفیت تر باشد که عدد ان باید در حالت استاندارد در تلویزیون‌ها ۶۰ هرتز یا ۶۰ بار در ثانیه باشد و حداکثر مقدار آن هم بین ۱۲۰ تا ۱۴۴ هرتزاست. اگر علاقمند به بازی یا فیلم های اکشن هستید بهتر است تلویزیونی خریداری کنید که میزان بروزرسانی ان بالا باشد.

کیفیت و ماندگاری

همه وسایل الکنرونیکی از جمله تلویزیون ها عمری مفید و کوتاه دارند اما امروزه با بالا رفتن قیمت ها می‌توان انتظار داشت که تلویزیون‌ها بین 7 تا 10 سال برای شما کار کنند هرچند که روز به روز با بالا رفتن کیفیت تلویزیون ها عمر ان ها نیز طولانی تر می شود. عوامل بسیاری بر ماندگاری و عمر تلویزیون اثر می‌گذارند، اما شاید مهم‌ترین آن‌ها پیکسل سوختگی و حک شدن تصویر روی صفحه باشد. نمایش تصاویر ثابت برای مدت طولانی باعث این نوع صدمات به تلویزیون می شوند. در بیشتر مواقع حک شدن تصویر روی صفحه موقتی بوده و از بین می رود اما پیکسل سوختگی یک صدمه دائمی است و شما باید یک تلویزیون جدید تهیه نمایید.

این بررسی را با دوستان خود به اشتراک بزارید

Facebook
Twitter
Telegram
WhatsApp

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *